Krakow Restaurant italian Cuisine

Świetna włoska restauracja
Masz ochotę smacznie zjeść? Wśród wielu wariantów, jakie proponuje europejska sztuka kulinarna należy zwrócić uwagę na włoską kuchnię. Dlaczego? Przede wszystkim z tego powodu, że kuchnia włoska to kalejdoskop aromatów, kolorów oraz duża porcja zdrowia.

Tradycyjne włoskie potrawy

Polakom włoska kuchnia, łączy się prawie zawsze z pizzą i makaronem oraz ewentualnie z owocami morza. Podczas gdy włoskie gotowanie to również takie smakołyki jak dojrzałe sery czy świeże warzywa.

Klasyczne włoskie dania

Makarony to baza kuchni włoskiej. We Włoszech przyrządza się pasty w kilkudziesięciu rodzajach. W zasadzie niełatwo wyobrazić sobie składniki których nie można dodać do tej potrawy. Fajna restauracja włoska Kraków Owoce morza, różne rodzaje mięs, np. wieprzowe czy dziczyzna i przeróżne przyprawy, powodują, że makarony można jeść każdego dnia.

Kolejną typową potrawą jest pizza. Wbrew pozorom nie została ona wymyślona we Włoszech lecz z Grecji. Znana jest jednakże jako włoska potrawa. Dobra włoska pizza powinna mieć cienkie ciasto oraz niezbyt duża ilość dodatków. Najpopularniejsza jej wersja to pizza z sosem pomidorowym i serem. Prawdziwie włoska pizza to rozkosz podniebienia, ale niestety bomba kaloryczna. Uważaj na nią, jeśli chcesz być szczupły.

Włoskie dania to coś więcej niż tylko pizza i pasta. To też risotto, gnocchi, ravioli i szeroki wybór słodyczy – takich jak granita czy panettone. Odwiedzając włoską restaurację nie można nie skosztować wina czy pysznych serów- ricotty, mozarelli oraz grana padano.
Zobacz film

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *